  • Mfr # RRC6-125-1000-500
  • Zoro # G801019406
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RRC6-125-1000-500
Country of Origin
United States
Description
0.5000" (1/2) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.1250" (1/8) Tooth Width x 0.1500" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.0060" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand