  • Mfr # RRL-038-8X
  • Zoro # G3602467
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RRL-038-8X
Description
0.3120" (5/16) Min Bore DIA x 0.500" (1/2) Max Bore Depth x 0.0380" Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Retaining Ring Grooving Left Hand, AlTiN Coated