  • Mfr # FG-250-017-025X
  • Zoro # G3602990
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FG-250-017-025X
Country of Origin
United States
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 0.0170" Tooth Width x 0.0250" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Face Grooving Right Hand, AlTiN Coated