  • Mfr # FG-375-039-050
  • Zoro # G3601581
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FG-375-039-050
Country of Origin
United States
Description
0.3750" (3/8) Min Bore DIA x 1.250" (1-1/4) Max Bore Depth x 0.0390" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Face Grooving Right Hand