  • Mfr # FG-750-125X
  • Zoro # G3604479
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FG-750-125X
Country of Origin
United States
Description
0.7500" (3/4) Min Bore DIA x 0.1250" (1/8) Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.7500" (3/4) Shank DIA x 4.00" (4) Overall Length - Carbide Face Grooving Right Hand, AlTiN Coated