  • Mfr # OR-208-13X
  • Zoro # G3607507
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
OR-208-13X
Country of Origin
United States
Description
0.3750" (3/8) Min Bore DIA x 0.812" (13/16) Max Bore Depth x 0.2080" Tooth Width x 0.1150" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0350" Radius - Carbide Face Grooving Right Hand, AlTiN Coated