  • Mfr # ITL-4901500X
  • Zoro # G3605696
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ITL-4901500X
Description
0.4900" Min Bore DIA x 1.500" (1-1/2) Max Bore Depth x 0.1390" Tooth Width x 0.1200" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.0020" Radius #6-24 - Carbide UN Thread Left Hand, AlTiN Coated