  • Mfr # BW316S12AS
  • Zoro # G0923406
Key Features
Bubble Roll Type
Anti-Static
Perforation
Non-Perforated
Bubble Size
3/16 in
Roll Width
12 in
Color
Pink
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BW316S12AS
Country of Origin
United States
Dimensions
Bubble Size
3/16 in
Roll Width
12 in
Box Depth
35 in
Box Height
48 in
Box Width
35 in
Details
Bubble Roll Type
Anti-Static
Perforation
Non-Perforated
Color
Pink
Rolls per Bundle
4
Item
Bubble Rolls
Description
Bubble Rolls, Bubble Roll Type Anti-Static, Perforation Non-Perforated, Bubble Size 3/16 in, Roll Width 12 in, Color Pink, Rolls per Bundle 4, Box Width 35 in, Box Depth 35 in, Box Height 48 in, Package Quantity 4