  • Mfr # PM22Y625RH
  • Zoro # G614657680
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
PM22Y625RH
Country of Origin
Mexico
Description
Poulan Pro Lawn Mower, 625 EX Engine, 150 cc Engine Displacement, Engine Torque: 6.25 lb-ft, 22 in Cutting Width, 1.25 to 3.45 in Cutting Height, Number of Height Positions: 9, Self-Propelled Transmission, Mulching Capability: Yes, Discharge Location: Rear, 1 Blades, Cutting Lawn Yard Size: 1/4 to 1/2 acre, Adjustable, Recoil Handle, 12 in Rear Wheel, 8 in Front Wheel, Gasoline Fuel, 0.2 gal Fuel Tank, Pull Start, Steel Deck, Dimensions: 44 in H x 23.62 in W x 63 in D, Includes: Bagger and Engine Oil