  • Mfr # C01480230690M
  • Zoro # G507867561
Key Features
Material
Spring Wire
Outside Dia.
0.148 in
Wire Dia.
0.023 in
Compressed Length
0.44 in
Spring Rate
16.5 lb/in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
C01480230690M
Country of Origin
China
Outside Dia.
0.148 in
Wire Dia.
0.023 in
Compressed Length
0.44 in
Wire Diameter
0.02 in
Outside Diameter
0.15 in
Inside Diameter
0.1 in