Safe Styles UBK63X64WT 2 in. Cordless Vinyl Blind; White - 63 x 64 in.
  • Mfr # UBK63X64WT
  • Zoro # G703848012
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
UBK63X64WT
Country of Origin
China
Description
2" Cordless Vinyl Blind offers a safe cordless system and durability to meet the window treatment needs for most any room in your home or office. This is a blind designed with sleep in mind, offering plenty of privacy and room darkening features. It is lightweight and simple to operate just raise or lower the blind by hand. You will find these specialty Cordless Plantation Vinyl Blinds in white in sizes to fit most any window. These blindse offer safe solutions for homes and facilities where young children and pets are present.
Features
  • Room darkening, energy efficiency and privacy
  • Simply lower and raise your blind by adjusting the bottom rail
  • Long lasting steel constructed head rail and bottom rail
Specifications
  • Color: White
  • Size: 63 x 64 in.
  • Depth: 2 in.