  • Mfr # 3RT2036-1AP60-0UA0
  • Zoro # G615868849
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
3RT2036-1AP60-0UA0
Description
contactor, NEMA version, 25 HP, 460 / 575 V, 3-pole, 220 V AC, 50 Hz / 240 V, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S2