  • Mfr # 3RH2353-1CG60-0KA0
  • Zoro # G015868838
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
3RH2353-1CG60-0KA0
Description
contactor relay, 5 NO + 3 NC, 100 V AC, 50 Hz / 100-110 V, 60 Hz, with varistor plugged on, screw terminal, frame size S00, removable auxiliary switch, basic device: 2 NO + 2 NC, auxiliary switch: 3 NO + 1 NC