Mfr # 3RH2440-1AK60
Zoro # G615281495
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
3RH2440-1AK60
Description
contactor relay, latched, 4 NO, 110 V AC, 50 Hz / 120 V, 60 Hz, screw terminal, frame size S00