  • Zoro # G716300880
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Zoro #
G716300880
UPC #
Country of Origin
United States
Description
Conductor Size 1: 14/3 AWG. -Cable Marking: SJEOW. -Length: 50 ft. -Voltage: 125.00 VAC. -Amps: 15.00 A. -Withstanding Voltage: 300 V. -Operating Temp.: -67°F Min. -Resistance: Oil Resistant Weather Resistant Chemical.