  • Mfr # CG-L025SUS
  • Zoro # G1282854
/ea
Key Features
Bore Dia. (In.)
25 mm
Mount Type
Flange, Foot
Material
Stainless Steel
Fits
5TLY8 to 5TLZ6, 5VGY3 to 5VGZ1
Includes
Brackets
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CG-L025SUS
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia. (In.)
25 mm
Dimension C (In.)
3 mm
Dimension B (In.)
22 mm
Dimension A (In.)
22 mm
For Bore Diameter
25 mm
Details
Mount Type
Flange, Foot
Material
Stainless Steel
Fits
5TLY8 to 5TLZ6, 5VGY3 to 5VGZ1
Item
Foot Bracket
Includes
Brackets
Series
CG5
Product Type
Mounting Bracket
System of Measurement
Metric
Body Material
Compatible with Brand
SMC
Compatible with Series
CG5
Description
Foot Bracket, Mount Type Flange, Foot, For Bore Diameter 25 mm, Body Material Stainless Steel, Compatible with Grainger Part Number 5TLY8, 5TLY9, 5TLZ0, 5TLZ1, 5TLZ2, 5TLZ3, 5TLZ4, 5TLZ5, 5TLZ6, 5VGY3, 5VGY4, 5VGY5, 5VGY6, 5VGY7, 5VGY8, 5VGY9, 5VGZ0, 5VGZ1, Compatible with Brand SMC, Compatible with Series CG5, Includes Brackets, Product Type Mounting Bracket, Series CG5, System of Measurement Metric