  • Mfr # RYT1050BN-A
  • Zoro # G600717954
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
RYT1050BN-A
Country of Origin
United States
Description
  • For more information please call 1-800-856-0172
  • Includes a 10.5kW QuickStart Acu-Steam Bath Generator, Dual Touch Pad Control Panel, Two Steamheads, Chromatherapy Light, Filter, Pressure Relief Valve , Built in Auto Drain, and FREE Bottle of Aroma Scented Oil
  • QuickStart technology allows steam generation in about a minute
  • Whisper quiet operation
  • Continuous uninterrupted steam flow
  • Maximum volume rating: 420 cu ft.
  • Power: 10.5kW, 240V, 44A