Todaytec Thermal Transfer Ribbon, 4.33 in W, 1,476 ft. L, Blue Z110450200B
Thermal Transfer Ribbon, 4.33 in W, 1,476 ft. L, Blue (Discontinued)
  • Mfr # Z110450200B
  • Zoro # G206284164
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
Z110450200B
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
4.33 in
Length
1,476 ft.
Diameter
1 inch
Details
Color
Blue
Printer Series Compatibility
Zebra, Printronix
Item
Thermal Transfer Ribbon
Ink Color
Blue
Material
Wax Resin
For Use With
FLATHEAD THERMAL TRANSFER PRINTER
Formulation
Blue Wax/Resin Mix
Application
Description
  • •Width (mm) = 110 mm