  • Mfr # RPS12-100-85
  • Zoro # G500716989
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RPS12-100-85
Country of Origin
United States
Details
Item
Solar Charge Controller
Description
RemotePro 12V 20W Continuous Remote Power System, 85W Solar Panel & Mount, Small Alum Encl, 12V 104Ah Battery, 12VDC 20A output voltage-unregulated