  • Mfr # RPPL2448-36-30
  • Zoro # G700716963
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
RPPL2448-36-30
Country of Origin
United States
Details
Item
Solar Charge Controller
Description
RemotePro 24V 8W Continuous Remote Power System, 30W Solar Panel & Mount, Polycarbonate Encl, 24V, 36Ah Battery, 48V 30W PoE, 24V 1.5A Aux