  • Zoro # G616082541
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
JSMMS1 17259
Zoro #
G616082541
UPC #
Country of Origin
China
Description
JS-MMS1 JamStands Series Mini Desktop Tripod Mic Stand Set up your keyboard on a sturdy, lightweight stand, with the X-style keyboard stand. Easily adjustable to sitting or standing heights thanks to the large tightening knob, the X-style keyboard stand accommodates a variety of playing situations. The unit folds flat for easy transport and storage. Information, specifications, colors, and materials subject to change. JS-MMS1 Mini Desktop Tripod Mic Stand Features: Small, durable desktop mic stand Microphone clip included Perfect for desktop recording and iPod casting Scratch-resistant powder-coated finish Tripod base for stability Specs Product Name: JS-MMS1 Part Number: 17259 Height: 7.5-in - 10-in 191mm - 254mm Base Diameter: 7-in 178mm Weight: .65 lbs. .29 kg