Vestil Forged Stl Forks, Carriage Pins, 5k, 42", PR F4-1.75-42-CPL
Forged Stl Forks, Carriage Pins, 5k, 42", PR (Discontinued)
  • Mfr # F4-1.75-42-CPL
  • Zoro # G1745970
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
F4-1.75-42-CPL
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Height
22 in.
Overall Length
44-5/8 in.
Overall Width
4 in.
Platform Length
44.625"
Size
44-5/8" x 4" x 22"
Fork Thickness
1-3/4 in.
Fork Width
4 in.
Usable Fork Pocket Height
42 in
Height
22 in
Fork Length
42 in.
Usable Fork Pocket Width
4 in
Width
4
Depth
44-5/8 in.
Length
45 in