  • Mfr # GX24-4F600N04TM-1 WBH20
  • Zoro # G2904739
/ea
Free Shipping & Returns
Overall Length
24.00mm
ISO Number
GX24-4F600N04TM-1
Max. Grooving Width
6.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
GX24-4F600N04TM-1 WBH20
Overall Length
24.00mm
Max. Grooving Width
6.00mm
Corner Radius
0.40mm
Details
Item
Indexable Parting and Grooving Insert
ISO Number
GX24-4F600N04TM-1
Manufacturer Grade
WBH20
Chip-Breaker Code
TM-1
Material - Machining
CBN
Number of Cutting Edges
1
ANSI Code
GX24-4F600N04TM-1
Description
Indexable Parting and Grooving Insert, Neutral, Max. Grooving Width 6.00mm, ANSI Code GX24-4F600N04TM-1, Chip-Breaker Code TM-1