  • Mfr # 74477ABR-649-31-36
  • Zoro # G512534724
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Dark Wash Indigo
Material
76% Cotton/24% Polyester
Fabric Weight
10 oz
Pockets
7
Closure Type
Button Top Fly, Locking Zipper
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
74477ABR-649-31-36
Country of Origin
Cambodia
Dimensions
Size
31 in
Details
Item
Defender-Flex Reg Jean
Color
Dark Wash Indigo
Material
76% Cotton/24% Polyester
Inseam
36 in
Fabric Weight
10 oz
Pockets
7
Closure Type
Button Top Fly, Locking Zipper
Garment Style
Pants
Description
Dfndr Strght Pant Sz 31",Oil Grn,Insm36"