  • Mfr # 74434ABR-098-31-32
  • Zoro # G712534920
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
67% Polyester/33% Cotton Flex-Tac Canvas
Gender
Men's
Size
31 in
Fabric Weight
6.4 oz
Pockets
10
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
74434ABR-098-31-32
Country of Origin
Bangladesh
Dimensions
Size
31 in
Garment Size
Regular
Details
Item
Apex Pant
Color
Volcanic
Material
Gender
Men's
Inseam
32 in
Fabric Weight
6.4 oz
Pockets
10
Garment Style
Pants
Uniform Type
General
Binding
Zipper Fly
Pant Sizing
Regular
Shirt Sizing
Description
Apex Pants,Size 31",Volcanic,Insm32"