  • Mfr # 74439ABR-018-28-32
  • Zoro # G812486938
/ea
Key Features
Material
100% Polyester Fast-Tac Ripstop
Gender
Men's
Size
28 in
Fabric Weight
4.7 oz
Pockets
9
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
74439ABR-018-28-32
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Size
28 in
Garment Size
Regular
Details
Item
Fast-Tac Cargo Pant
Color
Charcoal
Material
Gender
Men's
Inseam
32 in
Fabric Weight
4.7 oz
Pockets
9
Garment Style
Pants
Binding
Self-Adjusting Tunnel Waistband
Uniform Type
General
Pant Sizing
Regular
Shirt Sizing
Description
Mens Cargo Pants,Size 28" x 32",Charcoal