  • Mfr # 73342ABR-724-28
  • Zoro # G612486947
/ea
Key Features
Material
100% Polyester Fast-Tac Ripstop
Gender
Men's
Inseam
11 in
Fabric Weight
4.7 oz
Garment Style
Mens Short
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
73342ABR-724-28
Country of Origin
Cambodia
Dimensions
Size
28
Details
Item
Fast-Tac Urban 11" Short
Color
Navy
Material
Gender
Men's
Inseam
11 in
Fabric Weight
4.7 oz
Garment Style
Mens Short
Pockets
5
Description
Urban Shorts,Waist Size 28 in,Dark Navy