  • Mfr # 73342ABR-055-42
  • Zoro # G712487325
/ea
Key Features
Material
100% Polyester Fast-Tac Ripstop
Gender
Men's
Inseam
11 in
Fabric Weight
4.7 oz
Pockets
5
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
73342ABR-055-42
Country of Origin
Cambodia
Dimensions
Size
42
Details
Item
Fast-Tac Urban 11" Short
Color
Khaki
Material
Gender
Men's
Inseam
11 in
Fabric Weight
4.7 oz
Pockets
5
Garment Style
Mens Short
Description
Urban Shorts,Waist Size 42 in,Khaki