  • Mfr # 73308ABR-162-42-R
  • Zoro # G513765455
Material
35% Cotton Ripstop, 65% Polyester
Inseam
11 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
73308ABR-162-42-R
Size
42
Details
Item
Taclite Pro 11" Ripstop Short
Color
Khaki
Material
Inseam
11 in
Description
Tactical Shorts, Size XL, Fits Waist Size 42 in, Inseam 11 in, Color Khaki, Material 35 Percent Cotton Ripstop, 65 Percent Polyester, Pockets 8, Fabric Weight 6.14 oz