  • Zoro # G0838131
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Zoro #
G0838131
UPC #
Country of Origin
United States
Details
Item
Deadbolt Latch W/ Side Latch
Description
Deadbolt Latch, 25 Series, 30 Series, 40 Series, Metric, Overall Height 15.9 mm, Overall Length 50.8 mm, Overall Width 38.1 mm, Aluminum, Anodized, Clear, Mounting Hole Diameter 12.7 mm, Includes Fasteners Yes, T-Slot, Fastener Thread Size 1/4 In.-20, Fastener Thread Length 1/2 in, Deadbolt, Includes (4) 3062 1/4-20 x 0.5 in Socket Head Cap Screw (SHCS), (4) 3382 1/4-20 Slide-In Economy T-Nut - Centered Thread