  • Mfr # 40-4302-BLACK
  • Zoro # G0831387
/ea
Get a 10% off coupon
MFR #
40-4302-BLACK
Country of Origin
United States
Details
Item
Black 40 S 2 Hole Inside Corner Bracket
Description
Inside Corner Bracket, Black, Anodized, Number of Mounting Holes 2, Overall Height 40 mm, Slide-In, 8.3 mm, Button Head Socket Cap Screw BHSCS; Slide-In Economy T-Nut Offset Thread, Overall Length 36 mm, Overall Width 40 mm, Fastener Thread Length 16 mm, Aluminum, Fastener Thread Size M8, Inside Corner Bracket Style 90 Degrees Angle, System of Measurement Metric, Inside Corner Bracket