  • Mfr # 40-4303-BLACK
  • Zoro # G0831439
/ea
Key Features
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
40-4303-BLACK
Country of Origin
United States
Details
Item
Black 40 S 4 Hole Inside Corner Bracket
Color
Black
Description
Inside Corner Bracket, Black, Anodized, Number of Mounting Holes 4, Overall Height 40 mm, Slide-In, 8.3 mm, Button Head Socket Cap Screw BHSCS; Slide-In Economy T-Nut Offset Thread, Overall Length 76 mm, Overall Width 40 mm, Fastener Thread Length 16 mm, Aluminum, Fastener Thread Size M8, Inside Corner Bracket Style Wide, System of Measurement Metric, Inside Corner Bracket