  • Mfr # 40-4040-UL-6.05M
  • Zoro # G008447101
/ea
See details
Key Features
Material
Aluminum
Series
40 Series
Finish
Anodized
Number of Open Slots
4
Color
Clear
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
40-4040-UL-6.05M
Country of Origin
United States
Dimensions
Profile Width
40 mm
Bore Diameter
6.81 mm
Profile Height
40 mm
Weight per Unit Length
0.08 in-lb
Nominal Length
20 ft
Slot Width
20.57 mm
Overall Length
238.19 in