  • Mfr # A-1040-8M-450
  • Zoro # G601272742
Key Features
Width
450mm
Belt Type
Timing Cogged
Pulley Material - Belt Tensioners and Tension Pulleys
Fiberglass Cord
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
A-1040-8M-450
Country of Origin
India
Dimensions
Width
450mm
Details
Belt Type
Timing Cogged
Fiberglass Cord
Description
1040mm 8M Full Sleeve 450mm 130 Teeth, Color: Black, Length: 1040mm, Material: Fiberglass Cord, Thickness: 0.25, Type: Timing Cogged, Width: 450mm