  • Mfr # A-1190-14M-450
  • Zoro # G501272354
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
450mm
Pulley Material - Belt Tensioners and Tension Pulleys
Fiberglass Cord
Belt Type
Timing Cogged
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A-1190-14M-450
Country of Origin
India
Dimensions
Width
450mm
Details
Fiberglass Cord
Belt Type
Timing Cogged
Description
1190mm 14M Full Sleeve 450mm 85 Teeth, Color: Black, Length: 1190mm, Material: Fiberglass Cord, Thickness: 0.39, Type: Timing Cogged, Width: 450mm