  • Mfr # A-220-XL-1770
  • Zoro # G401272287
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
17.7
Belt Type
Timing Cogged
Pulley Material - Belt Tensioners and Tension Pulleys
Fiberglass Cord
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A-220-XL-1770
Country of Origin
India
Dimensions
Width
17.7
Details
Belt Type
Timing Cogged
Fiberglass Cord
Description
22" XL Full Sleeve 17.7" 110 Teeth, Color: Black, Length: 22, Material: Fiberglass Cord, Thickness: 0.17, Type: Timing Cogged, Width: 17.7