  • Mfr # A-PHA2W38180
  • Zoro # G701272093
/ea
Get a 10% off coupon
MFR #
A-PHA2W38180
Description
3/8" Hydraulic Hose Assembly, Rigid x Rigid Male NPT, 180, Bend Radius: 2.60", Hose Size: 3/8", Length: 180", Maximum Outside Diameter: 0.69", Minimum Burst Pressure: 19,200 PSI, Notes: Standard: SAE 100R16, Thread: 3/8" NPT, Wire: 2, Working Pressure: 4,800 PSI