  • Mfr # A-450-XL-1770
  • Zoro # G701272741
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
17.7
Pulley Material - Belt Tensioners and Tension Pulleys
Fiberglass Cord
Belt Type
Timing Cogged
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A-450-XL-1770
Country of Origin
India
Dimensions
Width
17.7
Details
Fiberglass Cord
Belt Type
Timing Cogged
Description
45" XL Full Sleeve 17.7" 225 Teeth, Color: Black, Length: 45, Material: Fiberglass Cord, Thickness: 0.17, Type: Timing Cogged, Width: 17.7