  • Mfr # A-3VX1250/06
  • Zoro # G001268529
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Pulley Material - Belt Tensioners and Tension Pulleys
Polyester Cord
Belt Type
3V Section Banded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A-3VX1250/06
Country of Origin
India
Details
Color
Black
Polyester Cord
Belt Type
3V Section Banded
Description
Cogged Wedge Banded V-Belt ( 3/8" X 125"), Color: Black, Depth W/O Band: 21/64", Material: Polyester Cord, OC Length: 3/8" X 125", Type: 3V Section Banded