  • Mfr # A-5VX1060/04
  • Zoro # G301268663
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Belt Type
5V Banded Cogged
Pulley Material - Belt Tensioners and Tension Pulleys
Polyester Cord
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A-5VX1060/04
Country of Origin
India
Details
Color
Black
Belt Type
5V Banded Cogged
Polyester Cord
Description
Cogged Wedge Banded V-Belt ( 5/8" X 106"), Color: Black, Depth W/O Band: 35/64", Material: Polyester Cord, OC Length: 5/8" X 106", Type: 5V Banded Cogged