  • Mfr # OF48144028
  • Zoro # G916013184
/ea
See details
Key Features
Depth
0.5 in
Height
48 in
Width
144 in
Color
Black/Clear Lacquered Oak Frame
Material
Oak/Designer Fabric/Fibre Board
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
OF48144028
Country of Origin
United States
Dimensions
Depth
0.5 in
Height
48 in
Width
144 in
Details
Color
Material
Description
Designer Fabric Bulletin Boards blend beautifully with modern and contemporary interiors. Features: 1. Solid Oak Frame with a High Gloss Clear Lacquer Finish, 2. Plain Weave Pattern is 100% Polyester and 16 oz. per Linier Yard, 3. Fire Rated Class A, ASTM E-84, 4. Equipped with Factory Attached Mounting Hangers. Color Black Size 48"x144"
  • Solid Oak Frame with a High Gloss Clear Lacquer Finish
  • Plain Weave Pattern is 100% Polyester and 16 oz. per Linier Yard