F204AC-63/0.03, RCD F200 4P 63A 30MA
  • Mfr # F204AC-63/0.03
  • Zoro # G1774008
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number Of Poles
4
Application
Provides ground fault protection (earth leakage) for several branch, miniature circuit breakers
Outer Dimensions (inches)
9.75x3.75x3.25
Type
Miniature circuit breakers
Voltage Rating
480V AC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
F204AC-63/0.03
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Outer Dimensions (inches)
9.75x3.75x3.25
Details
Number Of Poles
4
Application
Type
Miniature circuit breakers
Voltage Rating
480V AC
Standard
UL
Special features
Suitable for protection of equipment from AC earth leakage current
Description
RCD F200 4P 63A 30MA