  • Mfr # MD15AC13-180
  • Zoro # G910955268
/ea
Key Features
Max. Amps
15A
Gauge/Conductor
14/3
Cord Length
15ft
Wire Size
14 AWG
Voltage
125V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MD15AC13-180
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Cord Length
15ft
Wire Size
14 AWG
Details
Max. Amps
15A
Gauge/Conductor
14/3
Voltage
125V
Jacket Color
Gray
Jacket Material
PVC
Standards
cULus Certification, Green Dot Plug
Watts
1875W