  • Mfr # G2EV630PT-24A
  • Zoro # G014935449
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
For Battery Voltage
250V
Amps
24 A
Cable Length
1 ft
Color
Black
Material
PVC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
G2EV630PT-24A
Country of Origin
China
Dimensions
Cable Length
1 ft
Details
For Battery Voltage
250V
Amps
24 A
Color
Black
Material
PVC
Features
Temperature Monitor to Sense Faulty Outlets
Plug Type
NEMA 6-30
Number of Conductors
3
Wattage
6000W