  • Mfr # MD10AC13-036
  • Zoro # G510955309
/ea
Key Features
Max. Amps
10A
Gauge/Conductor
18/3
Cord Length
3ft
Wire Size
18 AWG
Voltage
125V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MD10AC13-036
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Cord Length
3ft
Wire Size
18 AWG
Details
Max. Amps
10A
Gauge/Conductor
18/3
Voltage
125V
Jacket Color
Gray
Jacket Material
PVC
Standards
cULus Certification, Green Dot Plug
End 1 Gender and Plug End
Male NEMA 5-15
Watts
1250W