Acme Electric Medium Voltage Transformer, 115°C, 240/480/600 V ALRC130CBC
Medium Voltage Transformer, 115°C, 240/480/600 V (Discontinued)
  • Mfr # ALRC130CBC
  • Zoro # G3713637
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ALRC130CBC
Height
7 in
Depth
6.5 in
Width
9 in
Hz - Electrical
60 Hz
Temp. Rise
115°C
Amps
130 A
Insulation Max. Temp.
180°C