- Mfr # ALRB250CBC
- Zoro # G3713652
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
ALRB250CBC
Depth
8 in
Width
10.8 in
Height
8.5 in
Hz - Electrical
60 Hz
Temp. Rise
115°C
Amps
250 A
Insulation Max. Temp.
180°C