  • Mfr # AA667D2N5/1GB
  • Zoro # G0573530
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Thickness
750 mil
Signal Processing
Unbuffered
Error Checking
Non-ECC
Memory Speed
667 MHz
Memory Standard
DDR2-667/PC2-5300
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
AA667D2N5/1GB
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Thickness
750 mil
Memory Size
1 GB
Details
Signal Processing
Unbuffered
Item
RAM Module
Error Checking
Non-ECC
Memory Speed
667 MHz
Memory Standard
DDR2-667/PC2-5300
Number of Modules
(1) 1GB
Memory Rank
Dual-rank
Number of Pins
240
Memory Technology
DDR2 SDRAM
CAS Latency
CL5
Device Supported
Desktop PC
Memory Voltage
1.80V