  • Mfr # 1000-8M-21-DD
  • Zoro # G008220810
/ea
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
125
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
21 mm
Outside Length
1000 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
1000-8M-21-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Width - Timing Belts
21 mm
Outside Length
1000 mm
Details
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
125
Pitch - Timing Belts
8 mm