  • Mfr # 1040-8M-15-DD
  • Zoro # G908220439
/ea
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
130
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
15 mm
Outside Length
1040 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
1040-8M-15-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Width - Timing Belts
15 mm
Outside Length
1040 mm
Details
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Number of Teeth - Timing Belts
130
Pitch - Timing Belts
8 mm